2016

Zvířata jsou taky lidi
Festival dokumentárních filmů o vztahu lidí a zvířat

2. ročník
10.–13. listopadu 2016
Kino Atlas, Praha

#ZJTL16

V pořadí druhý ročník festivalu Zvířata jsou taky lidi volně navazuje na úvodní ročník, který proběhl v roce 2014. Opět se bude konat v pražském kině Atlas. Diváci se tentokrát mohou těšit na jeho rozšíření do dvou sálů ve kterých se uskuteční celkem 12 projekcí.

Uvedené filmy jsou tematicky různorodé, všechny ale studují vztah člověka ke zvířatům a životnímu prostředí, souvislosti se stravováním a zdravím, život zvířat v divoké přírodě i v lidském zajetí a cesty jak žít, abychom se nepodíleli na jejich utrpení.

Součástí festivalu bude opět i doprovodný program – přednášky a diskuze (při 1. ročníku s diváky debatovali prof. Stanislav Komárek a PhDr. Tereza Vandrovcová), veganské občerstvení, výstavy a infostánky.

Pořádající sdružení Otevři oči už dříve zorganizovalo dva obdobné filmové festivaly v kině Aero – v roce 2007 stejnojmenný festival Otevři oči, který byl prvním mezinárodním filmovým festivalem s touto tematikou v Evropě, a v roce 2011 festival Uprostřed hostiny hladovím. Festival Zvířata jsou taky lidi teď má ambice stát se pravidelnou událostí.

Year 2
10-13 November 2016
Kino Atlas, Prague

#ZJTL16

The second year of the festival “Animals are people too” loosely continues the previous year, which happened in 2014. The festival is going to, yet again, take place in kino Atlas, Prague. This time, viewers can look forward to its expansion, as 12 screenings will now take place in 2 halls.

This year’s films are topically diverse but they all have one thing in common – they focus of the relationship between people, animals and the environment, that includes the role of this relationship in a healthy lifestyle but also the life of animals both in the wild and in human captivity, another described topic are ways of life, that don’t support further suffering of animals.

Another fundamental part of the festival is the accompanying programme – lectures, discussions, vegan refreshments, exhibitions and information stools.

The organising association “Otevři oči” (Open your eyes) has already organised two similar film festivals in kino Aero – one also called “Otevři oči” in 2007, which was historically the first international film festival dealing with this matter in Europe. The second – “Uprostřed hostiny hladovím” (Amidst the feast I starve) took place in 2011. “Animals are people too” has the ambition to become a regular event.

FF_tretina_A4_FINAL